Andrzejki

Andrzejki

,, Listopad gdy już kończy dzień

I gwiazdka się pokaże.

Spotkamy się przy blasku świec

tak jak tradycja każe.

Zaszczeka pies, gęś złapie ser

I buty staną w rzędzie

Na wodę wosk wyleje się I tajemniczo będzie.

Niech wieczór ten obieca nam

Dni piękne i los nowy.

Niech spełnią się najlepsze z wróżb

W ten wieczór Andrzejkowy. ”

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 25 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. 

Szkolny korytarz zamienił się w salę wróżb, niektórzy uczniowie wcielili się w rolę wróżbitów, pozostali zaś mogli  dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka…?  

Dzieci mogły wysłuchać przepowiedni dzięki laniu wosku, przekłuwaniu balonu z ukrytą wróżbą, rzucie kostką czy też dzięki różnym losowaniom.

Tego dnia uczniowie mogli również zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Najwięcej uśmiechów wywołał  pokaz mody przebierańców. Wszystkie kostiumy były piękne jednak jury zdecydowało o wygranej Jakuba Galara, Filipa Kryszczuka oraz Oliwii Sawickiej.  

Taniec z figurami, przeciąganie liny czy też zabawa z krzesełkami w rytm muzyki to tylko niektóre z naszych andrzejkowych atrakcji.

Na twarzach dzieci gościł uśmiech i wszyscy dobrze się bawili.  Dzięki uprzejmości rodziców ich pociechy zostały obdarowane słodkościami.

Pamiętajmy, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa

 z przymrużeniem oka  .

Roześmiana śmiejące się oczy U+1F60A