DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to popularny Dzień Wagarowicza, w którym celebrujemy odejście zimy i witamy wiosnę, niekoniecznie siedząc w szkolnych ławach. My co prawda na wagary się nie wybraliśmy, ale lekcji również nie mieliśmy. Święto Wiosny uczciliśmy imprezą okolicznościową. Od samego rana bawiliśmy się razem. 

Obchody Dnia Wiosny rozpoczęliśmy aktywnie ponieważ zawodami gry w piłkę nożną. Następnie odbył się teleturniej pt. ,,Familiada”, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą ogólną. Mogliśmy również podziwiać piękne, wiosenne aczkolwiek bardzo niecodzienne nakrycia głowy. Dzieci wykazały się niesamowitą wyobraźnią! Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać przedstawienie w wykonaniu uczniów klas II, IV, V i VI. Ono również miało żartobliwy charakter. ,,Wiosna na wesoło” była pokazem wiosennej mody w bardzo przerysowanej formie więc aktorzy/modele dostarczyli wszystkim niezapomnianych wrażeń. Po obiedzie wszyscy udaliśmy się na zewnątrz gdzie już czekało na nas ognisko. Zorganizowali je rodzice naszych uczniów za co serdecznie dziękujemy! Nie musieliśmy się martwić o drewno, stoły oraz o to co na stołach 😉 Dziękujemy za poświęcony czas i włożoną w to pracę.

Będąc na zewnątrz, przy ognisku dzieci mogły ozdobić swoje twarze kolorowymi rysunkami, bawić się z ogromnymi bańkami mydlanymi, rywalizować ze sobą w przeciąganiu liny czy też w torze przeszkód.

Wszystko co dobre szybko się kończy. We wtorek, w bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.