Wyjazd do Loretto – przekazanie relikwii patrona szkoły

Wyjazd do Loretto – przekazanie relikwii patrona szkoły

Wczoraj (czw. 18 maja) miało miejsce ważne dla naszej szkoły wydarzenie: do naszej parafii przekazano relikwie patrona szkoły bł. Ks Ignacego Kłopotowskiego.

Uczniowie wraz z księdzem Grzegorzem Terpiłowskim i opiekunami udali się do Loretto do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Tam po Mszy Świętej zostali ugoszczeni przez Siostry zakonne. Po posiłku miało miejsce oficjalne przekazanie relikwii. Wszyscy zebrani mogli bliżej przyjrzeć się życiorysowi patrona wsłuchując się w opowieści sióstr o Jego życiu i działaności.

Na koniec wszyscy udali się na spacer nad rzekę Liwiec oraz na cmentarz zakonny.

Był tez czas na zakup pamiątek.

To był dobry dzień.

Dziękujemy! 💐

A w szczególności serdeczne Bóg zapłać naszemu Proboszczowi- organizatorowi oraz sponsorowi wyjazdu. 💐☺️